Müze Bahçesinde Ders Yapan Üniversiteliler, Güneşli Havanın Tadını Çıkardılar

Öğrenciler, NKÜ Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin araştırma görevlisi Tuncay Murat Atal eşliğinde Namık Kemal Evi Müzesi ile Rakoczi Müzesi’ni gezdiler ve eserler hakkında bilgi aldılar.

BAHÇEDEKİ ESERLERİ RESMETTİLER

Daha sonra Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ne geçerek, bahçesinde bulunan eserlerin resimlerini çizdiler. Tuncay Murat Atal, “Bugün Resim Bölümü öğrencileriyle buradayız. İki ders kapsamında bu etkinliği düzenledik. Birinci sınıflar perspektif dersi alıyorlar. Aynı zamanda dış mekanda çizimler yapıyorlar. Öğrencilerimizin tarih, şehir, doku, arkeoloji ve etnografya ile buluşmasını istediğimiz bir etkinlik” dedi.

Öğrencilerden Emine Sıla Biçici, “Etkinliğimiz genellikle sanat odaklı olsa da aynı zamanda tarihle de ilgileniyoruz. Tekirdağ ve burada yaşamış şairler, yazarlar hakkında çok şey öğrendik. Tarih ve sanatın bir arada olması sayesinde çok keyifli bir gün geçirdik. Şu anda arkeoloji müzesinde perspektif çalışması yapıyoruz. Ayrıca bu etkinlik aynı zamanda ara sınavımızı da oluşturuyor” şeklinde konuştu.

Ebru Özdemir ise, “Bugün perspektif dersinin ara sınavını yapıyoruz. Hocamız Tuncay Murat Atal, hem tarihsel gelişimimize katkı sağlamak hem de sınavı keyifli hale getirmek için bizi bu etkinlikle buluşturdu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir